Mleko – ważny pokarm dla małego dziecka

Każda mama dąży do tego, aby od dnia urodzenia móc karmić swoje dziecko piersią. Jest to o tyle ważne, że jest to mleko, jakie zawiera w sobie składniki potrzebne do wzrostu i prawidłowego rozwoju dziecka. Ciekawostka naukową jest to, że mleko zawarte w piersi mamy zmienia się z czasem. A to tylko dlatego, że z czasem zmieniają się również potrzeby dziecka. Organizm matki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co będzie najlepsze dla jej malucha. Z czasem, zamiast matczynego mleka, dziecko może przejść na coś innego. Coś, co w składzie podobne jest do tego, co można znaleźć w piersi. Tym czymś jest Mleko modyfikowane (www.bee.pl).

Pokarm dla dziecka

Mleko z piersi matki ważne jest od pierwszego dnia. To właśnie dzięki niemu dziecko będzie mniej narażone na ryzyko nadwagi, otyłości, czy też alergii. Naukowcy zgodnie twierdzą, że mleko matki korzystnie wpływa również na kondycję zdrowotną malucha. Jest to ważne w szczególności w okresie przedszkolnym, kiedy maluch narażony jest na większy kontakt z różnego rodzaju patogenami. To dzięki temu, że w mleku zawarte są przeciwciała, które wspierają układ odpornościowy.

Tylko że młode mamy niekiedy nie mają szansy na karmienie piersią. Powodem tego może być brak pokarmu w piersiach (nawet pobudzanie z laktatorem nie pomaga), jak również szybki powrót do pracy, a nawet wygoda. Nie każda kobieta ma w planach długie karmienie. To właśnie dlatego powstały mleka modyfikowane, które stanowią doskonałą alternatywę dla dzieciaczków. Dzięki temu żaden maluch nie będzie głodny.

O czym nie można zapomnieć?

Kupując mleko modyfikowane, warto porozmawiać z lekarzem, który na co dzień monitoruje stan zdrowia malucha. To on może pomóc wskazać produkt, który w swoim składzie jest najbardziej zbliżony do tego, co znaleźć można w piersi mamy. Sam rodzic powinien również zwracać uwagę na oznaczenia, jakie można znaleźć na opakowaniu. Po to, aby być pewnym tego, że wybiera się produkt, który będzie dopasowany do wieku malucha. Nigdy nie można podawać mleka, które przeznaczone jest dla starszych dzieci.